KOMUNIKAT NR 6/2024

W dniu 28.05.2024 r. odbyło się posiedzenie Zarządu Okręgu PZW w Białymstoku, w dniu 18.06.2024 r. – posiedzenie Prezydium Zarządu Okręgu PZW w Białymstoku, a w dniu 27.06.2024 r. – posiedzenie Zarządu Okręgu PZW w Białymstoku, w których uczestniczyli członkowie Prezydium Zarządu Okręgu, Przewodniczący Okręgowego Sądu Koleżeńskiego, przedstawiciele Okręgowej Komisji Rewizyjnej, dyrektor i pracownicy biura ZO.

Omówiono i poddano pod dyskusje sprawy bieżące i organizacyjne.

Podjęto uchwały w sprawie:
- Regulaminu korzystania ze zbiornika wodnego Sobolewo
- Regulaminu wydawania zezwoleń i zasad wędkowania na jeziorze Długie Augustowskie (Kalejty)
- Regulaminu zbiornika wodnego Młyński Staw w Boćkach
- Planów pracy Prezydium Zarządu Okręgu i Zarządu Okręgu PZW w Białymstoku na II kwartał 2024 r.
- Odwołania Okręgowej Komisji ds. Cyfryzacji
- Zmian składu osobowego Okręgowej Komisji Organizacyjnej
- Zmian składu osobowego Okręgowego Kapitanatu Sportowego i Okręgowego Kolegium Sędziowskiego
- Zmian składu osobowego Okręgowej Komisji ds. Młodzieży
- Odwołania Okręgowej Komisji ds. Współpracy z Kołami

Dobiegły końca wiosenne zarybienia wód naszego Okręgu. Wody Okręgu zostały zarybione 12 gatunkami ryb. Informacje dotyczące planowanych zarybień z wyprzedzeniem otrzymywały Zarządy Kół i Klubów oraz były publikowane na stronie internetowej Okręgu. Informacje o zarybieniach i fotorelacje z ich przeprowadzenia są dostępne na stronie bialystok.pzw.pl

Serdecznie dziękujemy wszystkim wędkarzom, którzy poświęcają swój prywatny czas na społeczny nadzór kontrolny i czynny udział w procesie zarybiania wód naszego Okręgu.

Łowisko specjalne w Bachurach cieszy się niezmiennie dużą popularnością wśród wędkarzy indywidualnych, jak również wśród kół organizujących zawody wędkarskie. Informacje dotyczące pracy Łowiska Specjalnego Bachury są dostępne na stronie internetowej Okręgu.
W celu usprawnienia komunikacji z wędkarzami, został wdrożony kalendarz online rezerwacji łowiska, oparty na aplikacji google calendar z opcją importu do własnego kalendarza google.

W dniu 23.06.2024 r. na zbiorniku w Siemiatyczach odbyły się zawody w wędkarstwie spławikowym o Puchar Dyrektorów PZW Okręgu w Białymstoku, Biebrzańskiego Parku Narodowego, Narwiańskiego Parku Narodowego, Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w wędkarstwie spławikowym..

Trwają spotkania przedstawicieli Zarządu Okręgu z reprezentantami Kół w grupach regionalnych. Celem spotkań jest aktywizacja współpracy z Kołami. Kolejne spotkanie odbyło się w Białymstoku i Bielsku Podlaskim W trakcie spotkania zostały przekazane zebranym informacje dotyczące bieżącej sytuacji Okręgu oraz planów na przyszłość. W dalszej części spotkania, reprezentanci Kół przedstawili swoje problemy i wyzwania w działalności Kół w obszarze swojego działania.

W poszczególnych panelach szkoleniowych poruszono tematy dotyczące: pracy sekretarza Koła, rozliczeń Skarbników, zagospodarowania wód, sportu wędkarskiego, ochrony wód i pracy z młodzieżą. Spotkania były bardzo owocne, o czym świadczy ilość zgłoszonych i zapisanych do dalszego procedowania spraw i zagadnień.

Z wielkim smutkiem pożegnaliśmy kol. Zygmunta Kowalczyka - członka Głównej Komisji Rewizyjnej PZW, Przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej PZW w Białymstoku, Prezesa Koła nr 5 w Białymstoku.